Dokręcanie śruby…

Dziś moi drodzy krótko i na temat, gdyż czasami warto zmieniać sposób komunikacji. Mamy już Podcast, mamy też video na YouTube, ale warto również czytać i dlatego co jakiś czas będę dzielił się z Wami krótkimi przemyśleniami w formie Bloga pisanego. Tak, aby nie zapomnieć, że czytanie to też ważna umiejętność 🙂 Zatem do dzieła 🙂

W świecie dualizmu w którym żyjemy, ciągle jesteśmy świadkami konfrontacji dwóch potencjałów. W świecie natury, w kosmosie czy też poza materią, taki proces jest kompletnie naturalny. Nie ma w nim nic „złego”. Dwie energie wymieniają się we wspólnym tańcu, przepychając się, konfrontując, a nawet spajając tylko po to, aby znów się za chwilę rozdzielić. Podobnie jest  naszym codziennym świecie. Często słyszę takie słowa:

No po prostu co to za kraj!? Ci rządzący tylko dokręcają śrubę i sprawdzają ile się da. Politycy są bez serca…

Wypowiadając takie słowa, wielu ludzi na całym świecie zastanawia się „jak oni tak mogą robić ludziom?”. Otóż tkwiąc w takim rozumowaniu świata, zazwyczaj widzimy sytuację oczami bezradnej ofiary. „No bo co ja mogę zrobić: mam iść na Wiejską protestować?”. I takie rozwiązania również znajdują swoich zwolenników. Natomiast cały szkopuł w tym, że z pozycji krzywdzonego, uciemiężonego i tego któremu „oni” dokręcają śrubę nic nie zmienimy. Idąc pod ambasady, krzycząc na ulicy, czy nawet publikując w Internecie słowa sprzeciwu nie tworzymy nic więcej jak oporu wobec prawdziwego wydostania się z mentalności ofiary. Wręcz jeszcze bardziej się w niej zakotficzamy.

Tworzy się jeszcze większe rozwarstwienie: na białych i czarnych, władzę i lud, tych co mają i tych co nie mają: ogólnie podział jest na tych „złych” i tych „dobrych”. Celowo piszę tutaj obie frakcje w cudzysłowie. Ostatnio w medytacji przyszedł mi ciekawy koncept a mianowicie to jak można sobie poradzić z takimi sytuacjami wewnątrz siebie: bo to właśnie tam rozgrywa się cały dramat a nie w świecie zewnętrznym. Co zatem zrobić?

Dokręcanie śruby inaczej…

Zauważ, że władza dokręca śrubę ludziom od tysięcy lat w taki sam sposób. Zmieniają się tylko niektóre metody, ale u źródła jest ciągle to samo. Zatem:

 zamiast pogłębiać w sobie mentalność ofiary, dokręćmy śrubę tym, którzy w naszej opinii dokręcają nam!

Jest jeden sprawdzony sposób na to, aby dokręcić śrubę każdemu: czy to rządzącym czy komukolwiek innemu kto według Ciebie stanowi jakiś problem. Aby dokręcić śrubę „im”, dokręć śrubę sobie i wejdź głębiej w rozwój swojej istoty!  Oznacza to, aby zająć się własnym rozwojem na każdej płaszczyźnie: duchowej, emocjonalnej, fizycznej. Zauważ, że to te przestrzenie najczęściej są atakowane przez wydarzenia ze świata codziennego, dlatego należy je wzmocnić w sobie. Na polityków nie do końca mamy wpływ (chociaż odwrotna informacja jest wpajana ludziom od tysięcy lat), zatem nie trzeba wymieniać „ekipy rządzącej”. Kolejny rząd który przyjdzie, również odchodząc będzie krytykowany i skazany na wygnanie. W takiej postaci polityka, pozostanie prawdopodobnie do końca swoich dni.

Zamiast wchodzić w obszary które są nieużyteczne lub też na których po prostu większość ludzi się nie zna (polityka jest doskonałym przykładem) zajmij się sobą. Taka aktywność nie dość, że zatrzymuje energię życiową w Tobie, to jeszcze wpływa na kolektywną myśl ludzkości. Jeśli każdy z ludzi na tej planecie, zająłby się np. praktykowaniem bezwarunkowej miłości do wszystkich i do wszystkiego, polityka nie miałaby racji bytu i sama by się unieważniła. Wymazała by się z pola informacyjnego ludzkości. Takie podejście tyczy się wszystkich nierozwojowych obszarów ludzkości, nie tylko polityki. Na koniec zostawię Cię z pytaniami do rozważenia:

  • Dlaczego nie żyjemy w takim świecie, gdzie wszyscy byliby szczęśliwi?
  • Dlaczego ludzie nie chcą pracować nad swoim rozwojem a wolą iść np. na protest pokrzyczeć?
  • Co stoi na przeszkodzie, aby ludzkość wyniosła się na wyższy poziom?
  • Czy te przeszkody na prawdę są takie straszne?

Ok Kochani, miało być krótko a tu jak zwykle się rozpisałem 🙂 Powodzenia w dokręcaniu śruby samemu sobie! W pozytywnym tego słowa znaczeniu 🙂 W celu poszerzania swojej świadomości oczywiście zapraszam zarówno do słuchania Podcastu jak również na sesje indywidualne, na których pracuję z ludźmi chcącymi przełamywać swoje ograniczenia i zmieniać swój styl życia 🙂 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sesjach, kliknij w baner poniżej 🙂

No Comments

Leave A Comment