Przepisy Video!
Nowości na Blogu!

E1T1 #001 | Czy szkoła zabija kreatywność?

Witajcie kreatywni ludzie:)

Dziś prezentuję pierwszy odcinek audycji radiowej Each One Teach One:) Na początek wyjawię dlaczego zacząłem tworzyć audycje radiowe oraz jaka będzie ich forma 🙂 Pod linkiem do audycji na Soundcloud możecie znaleźć dodatkowe informacje związane z tematem Podcastu:) Przypominam, że Podcast jest już dostępny na wszystkie urządznenia mobilne. Możecie go wyszukać w iTunes i Stitcher, oraz instalując dowolną aplikację do słuchania podcastów na Androidzie (Podcast Republic, Podcast Addict lub inne).

Temat główny odcinka #001: Czy szkoła zabija kreatywność.

– Kim jest Sir Ken Robinson i dlaczego twierdzi, że szkoła zabija kreatywność?

– Porozmawiam z Ewą, nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego na temat edukcji w Polsce.

Życzę Wam miłego słuchania:)


NOTATKI DO PODCASTU


1. Wystąpienie Kena Robinsona o edukacji:

2. Polskie wydawnictwa z publikacjami książek o edukacji wg. Kena Robinsona:

http://wydawnictwoelement.com.pl

3. Więcej książek Kena Robinsona:

www.amazon.com

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

Comments
 • Dobra Robota! Słucham popijając kawkę 🙂

  Październik 7, 2015
   • Oczywiście, że tak! Ważne by być drogowskazem a nie dyktatorem zachowań 🙂

    Październik 7, 2015
 • Świetna robota. Tak jak wspomniałeś na wstępie, Polska scena podcastowa nie rozpieszcza. Po Twoim pierwszym odcinku widać (w sumie to słychać) że zapowiada sie znacznie ciekawiej.

  Świetny temat! Zgadzam sie z Tobą w 100%. Jedyna kwestia która nas poróżniła to przykład ze śpiewającym uczniem na środku sali. Według mnie tu sie trochę zagalopowałeś z opinią. Misją szkoły jest też nauczyć dziecko dyscypliny. Takiej podstawowej, nie popadajmy w paranoje z codzienną musztrą ale fajnie byłoby gdyby dziecko potrafiło ocenić co można a czego nie można w danej sytuacji.

  Zainspirowałeś mnie do obejrzenia tego przemówienia na stronie TED. Wstyd przyznać ale nie znałem tego Pana wcześniej, ale dziś poznam.

  Bardzo podoba mi się kierunek w którym zmierzasz. Niestety nie uważam ze system szkolnictwa zmieni sie diametralnie dziś, jutro czy za rok. O ile ktoś w końcu to zrozumie pewnie potrwa to lata. Siła teraz tkwi w świadomości rodziców. Rodzice powinni robić wszystko żeby pozwolić swojemu dziecku wyrazić siebie. Ty i ja mieliśmy takie szczęście ze odnaleźliśmy to miejsce na parkiecie gdzie mogliśmy sobie potańczyć i w ten sposób wyrazić siebie. Tego brakuje dzieciakom!

  Super ze poruszysz kwestie zdrowego żywienia. Wiem ze masz o tym pojęcie. Ja mam juz dość pizzy 🙂

  Październik 7, 2015
 • bardzo przyjemna audycja, więcej proszę!
  pzdr

  Październik 7, 2015
 • Super sprawa. Cieszę się, że to idzie w świat. Myślę, że każdy instruktor, który pracuje z dziećmi musi mieć świadomość tego co robi!

  Pozdrawiam!

  Październik 13, 2015

Leave A Comment