E1T1 | #037 – Kiedy miłość jest uzależnieniem?

Czym jest miłość? Oglądamy filmy i czytamy książki w których są różne ciekawe historie z udziałem tego właśnie uczucia. Czy jest to tylko uczucie a może jest to jakaś ogromna nieskończona moc, którą warto zgłębiać? Dzisiaj cytuję dla Was, Colina Sisson’a z jego fenomenalnej książki „Wewnętrzne Przebudzenie”, który doskonale ukazuje, kiedy miłość jest prawdziwa a kiedy jest nam ukazywana jako iluzoryczny stan, do którego tak bardzo chcemy dążyć. Ten stan jest mocno powiązany z uzależnieniem. Takim samym jak uzależnienie od używek, jedzenia czy emocji.

PS. Dzisiejszy odcinek przerwała mi pewna „istotka”, która nawet mogła wypowiedzieć się w trakcie jego trwania a ja uwieczniłem to w formie audio i publikuję w tym odcinku!:) Zapraszam do odsłuchów 🙂

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

Comments
 • Avatar

  Rozumiem, że jesteś zauroczony autorem i jego sposobem myślenia, ale twierdzenia typu „książka ukazuje wszelkie mechanizmy, które operują nami” pokazują jak niewiele wiesz w kwestii świadomości, mózgu itd.
  Następnie cytujesz fragment książki w którym autor polemizuje nie z uczuciem, ale definicją uczucia. Taka polemika jest bez sensu – można dyskutować o procesach chemicznych zachodzących w mózgu, które można zbadać i zmierzyć. Chodzi o procesy obserwowane np. podczas randek, ale sama miłość jest uczuciem subiektywnym, którego nie można zmierzyć ani zdefiniować.

  20 marca, 2018
   • Avatar

    Szacun za odpowiedź. Well said.

    4 czerwca, 2019

Leave A Comment