Przepisy Video!
Nowości na Blogu!

Najzdrowsza woda na świecie. Zrób to sam!

Woda to temat rzeka. Hahaha. O wodzie można dyskutować godzinami a i tak nadal naukowcy na całym świecie nie są w stanie wyjaśnić wszystkich procesów, które zachodzą w wodzie lub dzięki jej właściwościom. Człowiek bez wody nie może długo funkcjonować. Choć oczywiście jest kilka przypadków na świecie ludzi, którzy żyją bez jedzenia i bez wody. Natomiast generalnie woda jest bardzo potrzebna. Dlaczego? Woda lub jej brak ma ogromny udział w procesie starzenia się ciała człowieka. Komórki naszego ciała, krew oraz mózg w 70% składają się z wody. Wpływa ona na kolor naszej skóry, jej sprężystość, stan naszych stawów i naczyń krwionośnych. Dlatego praktycznie nieodłącznym elementem naszej fizjologii jest woda.

Co pijemy każdego dnia?

Zwracając uwagę na to co pijemy w trakcie dnia, możemy szybko zauważyć, które napoje dostarczają nam nawodnienia a które wręcz odwrotnie. Najczęściej pijemy kawę, herbatę, napoje izotoniczne, gazowane sody, mleko, oraz wody mineralne. Każdy płyn który dostaje się do naszego organizmu, musi zostać przetworzony i oczyszczony. Proces ten zabiera nam mnóstwo energii, która mogliśmy spożytkować na życie.
Obecnie wszyscy pijemy wody mineralne. Nie są one złe, aczkolwiek wszystkie kupne wody nie są tzw. „żywymi” wodami. Zawierają syntetyczne minerały, które jedynie na pozór wzbogacają ich zawartość. Tak na prawdę, prawie połowa minerałów z wód butelkowanych nie wchłania się do naszego organizmu. Niektóre z nich zostają praktycznie od razu wydalane z organizmu. Inne zaś w związku z tym, że są naszpikowane syntetycznymi minerałami, mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc w nawodnieniu. Nie wspomnę już o fluorze, gdyż to temat na osobny artykuł. A przepraszam, o fluorze pisałem w moim Ebooku, więc jeśli chcesz wiedzieć więcej, pobierz go TUTAJ.

Jaka woda jest najlepsza?

Woda z kranu zawiera chlor i to jest powszechnie stosowana praktyka. Aby zapobiec przedostawaniu się tej substancji do naszego organizmu warto napuścić wody i odczekać min 2 godziny. Chlor wtedy ulatnia się. W kranówce znajdują się także domieszki promieniotwórcze, czego zwykłym gotowaniem niestety nie pozbędziemy się. Gotując wodę tylko nieliczne, toksyczne pierwiastki ulotnią się ze składu wody. Razem z procesem przegotowywania ulatnia się również aktywny tlen, który jest nam niezbędny. Dlatego gotowanie w pewnym sensie pozbawia wodę „życia” zmieniając jej strukturę. Co w takim razie pić?

Woda Strukturyzowana!

Tak zwana woda z lodu to jedna z najlepszych wód jaką możemy dostarczyć do własnego ciała. Mieszkając w mieście niestety mogę zapomnieć o dostępie do jakiegoś górskiego potoku, którym spływa naturalna górska woda. Badając ślady najzdrowszych skupisk ludzi na świecie, naukowcy dotarli do Rosji gdzie badali Jakutów. Żyli oni bardzo skromnie, nie posiadali oni wodociągów i studni. A jednak ich długowieczność zawdzięczali przede wszystkim…wodzie! I to nie byle jakiej. Jak się okazało od wieków cięli oni tafle lodu na płyty i czekali, aż słońce roztopi bryły. To był ich sekret zdrowia, witalności oraz braku chorób.

Dalsze badania nad wodą wykazały, że właśnie ten rodzaj wody (Strukturyzowana z rozmrożonego lodu) ma idealną i zbalansowaną strukturę pasującą idealnie do ciała człowieka. Innymi słowy struktura wody z lodu jest identyczna jak struktura wody w komórkach człowieka. Gdzie w takim razie umiejscowić w zdrowym stylu życia wszelkie Muszynianki, Cisowianki, które pijemy każdego dnia? Czy w ogóle dają one nam cokolwiek pozytywnego? Szczerze, wolałbym pić Strukturyzowaną wodę z lodu. Wyszedłem więc na osiedle Warszawskiego Ursynowa w poszukiwaniu wody z lodowca:)

Woda strukturyzowana w hipermarkecie? Była i… zniknęła!

Jakieś 3 lata temu w jednym z sieciowych supermarketów dostrzegłem bardzo dziwną butelkę wody mineralnej. Była szklana i miała dziwną nazwę. Po odwróceniu na etykiecie dostrzegłem opis produkcji wody i ku mojej uciesze przeczytałem, że woda ta jest wodą strukturyzowaną!!! Przeżyłem istny szok! Była niewiele droższa od zwykłej wody w plastikowych butelkach. Kupiłem kilka sztuk. Nie minęło kilka tygodni a ślad po wodzie w markecie zaginął! Przypadek? Była by to jedyna firma, która produkuje bardzo zdrową wodę dostępną w supermarkecie! Co się z nią stało nie wiadomo i nie ma się co zastanawiać, bo zaraz się posypią oskarżenia, że wierzę w teorie spiskowe. Zaraz po tym zdarzeniu wróciłem do oryginalnej metody robienia strukturyzowanej wody.

Jak zrobić strukturyzowaną wodę samemu w domu?

Przepis jest banalny a korzyści z picia takiej wody, ogromne! Poniżej przedstawiam krok po kroku jak przygotować swoją super wodę!
1. Nalewamy zimnej wody z kranu i wlewamy do czajnika. Ja dodatkowo filtruje wodę zwykłym filtrem kuchennym.
2. Gotujemy wodę.
3. Przelewamy do garnka i odstawiamy, aby wystygła.
4. Kiedy woda wystygnie do temperatury pokojowej, wstawiamy garnek z wodą do zamrażarki.
5. Po około 4 godzinach sprawdzamy czy jest już dobrze zamrożona. Ja wstawiam po prostu na noc do zamrażarki i rano wyjmuję.
6. Wyjmujemy garnek i odstawiamy, aby lód samoistnie się rozmroził. Tyle.
Tak przygotowaną wodę pijemy lub dodajemy do potraw. Bardzo dobrze pić taką wodę rano, po przebudzeniu np. z dodatkiem soli himalajskiej lub cytryny

Ważna Informacja: Artykuł ten jest inspirowany książką oraz podejściem autora do spraw nie tylko wody ale i odżywiania. Nie musisz się zgadzać z tym artykułem, a autor nie jest lekarzem, dlatego zanim skrytykujesz proszę o zagłębienie się w twórczość autora książki z której zaczerpnąłem wiedzę. Informacja tutaj zawarta nie jest poradą lekarza specjalisty.

Źródło informacji: „Jak żyć długo i zdrowo” – Michaił Tombak

Jak zrobić wodę strukturyzowaną?

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

Comments
 • Avatar

  a jak nazywała sie ta woda, ktora byla dostepna w supermarkecie?

  Czerwiec 20, 2017
 • Avatar

  Michale, a słyszałeś o ID’EAU? To woda robiona na kształt tej z topniejącego himalajskiego lodowca. Co sądzisz? http://ideau.pl/woda-idealna/
  Mnie osobiście bardzo smakuje. Jest delikatna w smaku, a schłodzona na te upały – super!

  Czerwiec 20, 2017
   • Avatar

    Wyczytałem, że ID’EAU zachowuje się jak woda o niskiej temperaturze i że ma „lokalnie uporządkowaną strukturę”. To jeszcze bardziej mnie przekonało do niej 🙂

    Czerwiec 20, 2017
     • Avatar

      Też spróbuję Twojego przepisu. Dzięki 🙂

      Czerwiec 20, 2017
 • Avatar

  Słyszałam, że najlepsza jest środkowa część zawartości gara… Górna jej część to lekkie a dolna – ciężkie „frakcje zanieczyszczeń” wody. Tylko nie pamiętam jak się to rozdziela. a może tak, że zamarza tylko czysta część a część niezamrożona pływa sobie na dole i na górze naszej bryły lodowej. Moja lodówka jest delikatnie mówiąc taka sobie, więc sama nie doświadczam…
  pozdrawiam,
  Ania

  Czerwiec 22, 2017
  • Avatar

   Zamrażanie wody owszem…ale największa zaleta wody strukturyzowanej następuje w momencie usunięcia 4mm lodu po wstępnym niepełnym zamrożeniu..inaczej to nie ma sensu… Pierwszy lód zawiera dużo deuteru o potencjale oksydoredukcyjnym dodatnim.. Ten lód należy odrzucić…a resztę wody z „gara” zamrozić..(deuter uchodząc do lodu i będąc dodatni jako forma usunięta z gara automatycznie doprowadza do nierównowagi gdzie w wodzie zaczyna dominować ujemny potencjał redoks). Woda strukturalna zawdzięcza swoje właściwości oprócz składu ( bo przecież to nie woda destylowana) właśnie ładunkowi redoks na poziomie poniżej 200mV.. Taka woda ma charakter redukujący a nie utleniający ( woda w kranie ma taki charakter)… Właściwości redukujące nadają właśnie tej wodzie właściwości prozdrowotne…Woda spływająca z gór i w rzekach, to woda w dużej mierze pochodząca z topniejącego śniegu i lodu…Proszę zauważyć, że deuter pozostaje w pierwszym lodzie na poziomie „gór”, a woda z potencjałem ujemnym spływała strumieniami, rzekami.. To o czym piszę to tylko natura i chemia, którą łatwo udowodnić…Potencjał redoks zmierzymy miernikiem do badania potencjału redoks… Zachęcam do eksperymentów na poziome „gara” 🙂

   Listopad 2, 2017
   • Avatar

    A jakieś szczegóły – wstępne niepełne zamrożenie – do jakiego momentu? A jak zdjąć 4 mm lodu – odpiłować?

    Listopad 11, 2017
    • Avatar

     Wkleiłem niżej szczegóły. Tylko nie wiem czemu nie w tym miejscu się pojawiły.

     Listopad 19, 2017
 • Avatar

  Witam 🙂 to jest przepis na zdrowa wode o.Bonifratow , przedstawil go o.Grande .Stosuje juz dobre 15 lat

  Czerwiec 23, 2017
  • Avatar

   Tutaj jest to dokładnie opisane http://www.eioba.pl/a/3hbh/oryginalny-sposob-ulepszania-wody

   Listopad 19, 2017
  • Avatar
 • Avatar

  Ja rowniez mrorze wode, jest nas 6 to garnek jest za maly, kupilam plasticowe butelki BPH wolne, nigdy nie mam pewnosci czy sa bezpieczne, ale nie mam wyjscia w tej chwili. Probowalam szklane nalewac do polowy- pekaly. Mam tylko jedno pytanie, filtruje wode z weglowym filtrem, Czy woda musi byc przegotowana i mrozona? czy gotowanie jest tylko po to by pozbyc sie bakteri?

  Czerwiec 24, 2017
 • Avatar

  A jak się ma filtr odwróconej osmozy i na wyjściu jest czysta woda bez minerałów i wszelkich zanieczyszczeń to warto dokupić mineralizator i tak oczyszczoną wodę już bez gotowania zamrażać?

  Czerwiec 25, 2017
   • Avatar

    Obejdzie się bez czego? Bez mineralizatora chyba? Jego bym nie nazwał filtrem. Ja mam osmozę akwarystyczną bez mineralizatora. Uważasz że woda bez minerałów jest zdrowa? To mocno kontrowersyjna sprawa. Nie znalazłem w sieci mocnych dowodów na szkodliwość jak i nieszkodliwość takiej wody. Dlatego na wszelki wypadek wolę pić z minerałami. A może np. mieszać z mineralną?. Ale chciałem odstawić całkiem butelkowane. Obecnie piję jeszcze taką wodę ale tylko w szkle. Drożej to wynosi. Mieszanka to taka połowiczna oszczędność by była. Teoria spiskowa na mrożenie? Ja się spotkałem jedynie z wyśmiewaniem tego tematu. Spisek to może tam gdzie chodzi o ukrytą promocję strukturyzatorów. Tu nikt na niczym nie zarabia.

    Czerwiec 26, 2017
     • Avatar

      Butelkowana w plastiku? Problem takiej wody leży w jej chemii nie tylko w strukturze.
      Taka woda zawiera w sobie związki bisfenolu, który jest w plastiku. Nawet w malutkich ilościach za zdrowy nie jest.
      Raczej nie zniknie po samym wlaniu do szkła. Sama struktura wody to nie wiem, może się i zmieni.A co do mojego filtra to obecnie robię podobnie jak Ty – Gotuję wodę po filtrze (3 stopnie) ale z pominięciem membrany osmotycznej. Planuję jednak oczyszczać dokładniej. Membrana prawie nie używana (akwa zaniedbane od lat). To poczytaj o tej „zerówce” i może coś napiszesz o tym?

      Czerwiec 27, 2017
 • Avatar

  dodałabym, że wode przed gotowaniem powinna postać ok 3-4 godziny aby ulotnił się fluor i chlor

  Listopad 21, 2017
  • Avatar

   witam, niektorzy twierdza ze w czasie wrzenia woda wydziela wszystkie gazy ktore ma w sobie bo rozpuszczalnosc gazow w cieczy drastycznie spada wraz ze wzrostem temperatury, wiec jesli gotujemy to i tak to wszystko wyleci, a nawet duzo wiecej niz by czekac i dobe lub dwie. oczywiscie jak ktos ma czas to nie zaszkodzi i poczekac przed przegotowaniem 🙂

   Luty 24, 2018
 • Avatar

  Dwa pytania, jak długo po rozmrożeniu taką wodę można trzymać i drugie pytanie dotyczy mrozenia. Czy wolno mrozic w plastikowych butelkach, a jeśli nie to dlaczego?

  Grudzień 15, 2017
 • Avatar

  Witam, mam pytanie odnosnie picia tego typu wody przez dzieci? Czy sa jakies badania na ten temat? Z gory dziekuje za odpowiedz.

  Grudzień 29, 2017
 • Avatar

  Ale ktoś pisze głupoty na temat własnego wytwarzania wody strukturyzowanej. Ten ktoś nie rozumie podstawowych zjawisk fizycznych. Pewnie nie chodził na wszystkie lekcje z fizyki w podstawówce. Bo jak rozumiem ten ktoś na pewno nie posiada nawet wykształcenia zawodowego. Gdyby je posiadał, to nie wprowadzałby tutaj w błąd ludzi.

  Styczeń 10, 2018
 • Avatar

  Witam.Czy wodę rozmrożoną można ponownie zagotować? Po zwykłej wodzie przegotowanej boli mnie brzuch,więc od jakiegoś czasu piję wyłącznie rozmrożoną.Planuję natomiast zrobić sobie kurację herbatką ziołową (czystkiem) i chciałabym taką herbatkę zalać wrzątkiem wody (strukturyzowanej).Czy jest to dobry pomysł ?

  Marzec 4, 2018
 • Avatar

  Po wizycie u pani z doktoratem z biochemi, tez testuje picie wody z zamrażarki. Ja mroże w coolerze (pojemnik metalowy na lód) bo sloiki pękają a cooler zajmuje mniej miejsca. Filtruje filtrem weglowym. Woda w kranie niby u mnie w mieście jest ozonowana. Jak to wplywa na wartosc wody?

  Marzec 11, 2018
 • Avatar

  Muszę spróbować zrobić w domu tą wodę strukturyzowaną! Bardzo ciekawe, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Ja od niedawna używam filtra do wody pureventfilters i i tak woda ma o niebo lepszy smak! Niestety woda prosto z kranu nie nadawała się do bezpośredniego picia :/

  Marzec 20, 2018
 • Avatar

  Brednie xD

  Marzec 23, 2018
 • Avatar

  no dzień dobry 🙂 co sprawdzałeś temat usuwania tej 4mm warstwy lodu?

  Marzec 24, 2018
 • Avatar

  Ja mroze wode od kilku tygodni, po metodach prob i bledow robie to w nastepujacy sposob:

  1. Rano, przed wyjsciem do pracy zagotowuje w garnku ze stali szlachetnej ok 1,4 l przefiltrowanej (zwykly filtr weglowy) wody, i zostawiam pod przykryciem na piecu.
  2. po powrocie z pracy (po ok 9 godzinach) wstawiam garnek do zamrazalki.
  3. po ok 3-4 godzinach wyciagam, odlewam przez sitko ( zeby warstwa zamrozona sie nie dostala do nowego naczynia, czasem trzeba juz rozbic pokrywe lodu) do naczynia szklanego- u mnie naczynie zaroodporne, i do sloika z grubego szkla ( na gumke i klamerke- ten sloik biore ze soba do pracy)
  4. Nastepne rano- wyciagam z zamrazalki. Jesli srodkowa czesc nie jest calkiem zamrozona, rozbijam gore nozem i wylewam, duze naczynie wstawiam do lodowki, zeby mi sie za szybko nie rozmrozilo- wode pije po pracy- male biore ze soba, Woda rozmraza sie szybciej niz ta srodkowa mleczna czesc. pije ja za pomoca rurki. Ta srodkowa czesc(mleczno-babelkowa) potem wyrzucam. (chyba, ze udalo mi sie ja odlac, ale to nie zawsze jest mozliwe. Czasami resztki tej mlecznej czesci splukuje pod biezaca woda.

  i tyle.

  Niby duzo, ale mozna wpasc w rytm i sie przyzwyczaic.

  Marzec 29, 2018
 • Avatar

  Podczas gotowania woda staje się martwą, ponieważ traci swoją naturalną strukturę.

  Czerwiec 4, 2018
 • Avatar

  Czy ma znaczenie temperatura mrożenia?
  Mój zamrażalnik jest głębokiego mrożenia, ustawiony na -21

  Czerwiec 14, 2018
 • Avatar

  „Woda z kranu zawiera chlor i to jest powszechnie stosowana praktyka.” – jestem kierownikiem stacji uzdatniania wody. Owszem niekiedy trzeba zastosować chlor, gdy woda jest stanowczo zanieczyszczona, ale w większości tego się nie robi, więc nie uogólniaj, bo w SUW w moim mieście nigdy nie dodajemy chloru do wody, gdyż jest ona wydobywana z najniższej warstwy. Badania wody są robione dość często i są pewne normy, których nie można przekroczyć. Woda z kranu może zawierać w zupełności bezpieczną dla człowieka dawkę promieniowania alfa i beta, a gdy ten warunek nie jest spełniony, jest powtórnie uzdatniana. Generalnie jako inżynier sanitarny z doświadczeniem powiem ci jedno – woda z kranu jest wodą najzdrowszą z dostępnych dla szarego człowieka, a chloruje się tylko wtedy, kiedy istnieje bezwzględne przekroczenie zanieczyszczeń i to wcale nie wszędzie.

  Czerwiec 25, 2018
 • Avatar

  Mój sposób: surową oligoceńską filtruję i zamrażam kilka butelek co dzień w lodówce.

  Czerwiec 30, 2018
 • Avatar

  Razem z procesem przegotowywania ulatnia się aktywny tlen, który jest nam niezbędny. Dlaczego więc gotować wodę przed mrożeniem? I tak nie pozbędziemy się wszelkiego „zła”, więc czy warto pozbawiać wodę tlenu? Tym bardziej, że tego „zła” nie jest już tak wiele, to nie te czasy, że w wodzie było pełno paskudztw.

  Lipiec 27, 2018
 • Avatar

  Woda w stanie ciekłym nie zachowuje swojej struktury nawet przez nanosekundę. Wyżej opisane zabiegi nie zmieniają absolutnie nic. Bardzo proszę o jakieś źródła tych twierdzeń i czego dokładnie nauka nie wie o właściwościach wody. Ogólnie proszę o jakieś fakty a nie lanie wody…

  Sierpień 10, 2018
   • Avatar

    Niestety pan Tombak również nie podaje źródeł swoich twierdzeń. Nie znalazłem też żadnych publikacji naukowych które potwierdziły by tezy dotyczące wody.
    Odnośnie Jakutów badania nie potwierdzają powyższych tez (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3753135/#!po=67.3913). Eskimosi którzy piją podobną wodę też okazami zdrowia nie są.

    Zdrowy tryb życia jest ważny ale nie dajmy się zwariować, weryfikujmy informacje i ich źródła. Woda z lodu nam nie zaszkodzi ale szkoda życia na takie zabawy 😉

    Sierpień 11, 2018
  • Avatar

   Zapoznaj się z badaniami śp Masaru Emoto. To, że nie masz o czymś pojęcia, nie znaczy, że to nie istnieje…

   Październik 8, 2018
 • Avatar

  Jak najbardziej szanuje zdanie drugiej osoby Michale. Szanuje nawet gdy ktoś mówi, że 2+2=5, nie zmienia to jednak stanu faktycznego. Rzetelne informację mają to do siebie, że opierają się na faktach a nie na szacunku lub na tym co się komuś wydaje. Wyrazem szacunku wobec mnie było by podanie mi jakiegokolwiek merytorycznego argumentu. Szacunkiem wobec osób które Cię czytają jest podawanie im rzetelnych i sprawdzonych informacji. Posługujesz się językiem pisanym bardzo przyjemnie, co sprawia, że informacje przez Ciebie przekazywane „wchodzą” w umysł. Nie tak szorstko jak ja. To jest duża odpowiedzialność. Możesz wykorzystać swój talent do przekazywania informacji bez wartości lub skorzystać ze wspaniałego naukowego dorobku ludzkości i czegoś czytelników nauczyć.
  Przykład tej nieszczęsnej mrożonej wody. Powiedzmy, że pijesz taką regularnie i uważasz, że mrożenie ma jakiś na Ciebie wpływ. Jesteś tego w 100% pewny? Jesteś absolutnie pewny, że akurat ten proces a nie np gotowanie ma tu kluczowe znaczenie? A może wprowadziłeś w między czasie jakiś produkt do diety lub inny wykluczyłeś? Czy może raz w miesiącu badaleś krew aby móc jednoznacznie stwierdzić wpływ mrożonej wody? Badania naukowe to dziesiątki standardów które trzeba spełnić, setki, czasem tysiące godzin poświęcone na wykluczenie błędnych odpowiedzi…
  Wracając do szacunku i własności czasu. Oczywiście, że możesz w swoim czasie robić co chcesz. Ale przekazujesz pewne informacje innym, którzy później tracą swój czas bo nie poinformowałeś ich, że opierasz się na tym co Tobie i panu Tombakowi, wydaje się. Potpieracie się przykładem Jakutów, co jest wprowadzaniem czytelników w błąd.
  Ci ludzie których czas tak szanujesz, mogli by go poświęcić na zrobienie kilku przysiadów, lub przygotowaniu czegoś zdrowego do jedzenia. Mogli by w tym czasie zrobić mnóstwo bardziej pożytecznych dla ich zdrowia rzeczy. Tylko, że ludzie są leniwi i wolą mrozić wodę bo to proste niż na przykład zmienić dietę.

  To co pisze nie opieram na własnym doświadczeniu ale na pracy tysięcy naukowców, którzy poświęcili całe swoje kariery abyśmy nie musieli opierać się na tym co nam się wydaje.

  Życzę Ci wszystkiego co najlepsze i uwierz proszę, że słowa moje nie są atakiem i nie ma w nich złych emocji, hejtu itp. Otwarte umysły nie mogą być puste.

  Jeszcze raz gratuluję talentu, wierzę też, że moglibyśmy prowadzić bardzo ciekawe rozmowy. Mam nadzieję, że przemyślisz moje słowa bo werfikowanie informacji i źródeł to świetna zabawa =)

  Sierpień 13, 2018
 • Avatar

  Cześć.
  Ja również szanuję zdanie i starania innych, jednak sumienie i widza naukowa nie pozwalają mi na pozostawienie tego tematu bez odpowiedzi. Nie widziałbym problemu w tym co piszesz, gdyby to nie szkodziło ludziom, którzy nie mają dostępu do prawdziwej wiedzy a szukają jej w Internecie.
  Warto na początku takiego artykułu napisać, że nie jest to wiedza pokryta jakimikolwiek faktami a jedynie spekulacjami i inspirowana weną twórczą autorów różnych monografii. Nie miałbym nic przeciwko temu artykułowi gdyby nie to, że wprowadzasz w błąd i niszczysz pracę wszystkich począwszy od nauczycieli z podstawówki aż po naukowców stale dbających o nasze zdrowie.
  W celu sprostowania Twojego artykułu przesyłam link do diagramu fazowego wody, który wprost mówi w jakich warunkach ciśnienia i temperatury możliwe jest występowanie danej struktury wody: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Diagram_fazowy_wody.svg (wiem, że źródło średnio naukowe ale nie ma sensu wytaczania armaty). Pomińmy jednak podstawowe założenia artykułu ponieważ samo zamrażanie bezpośrednio nie szkodzi zdrowiu.
  Ważniejszym problemem jest ograniczanie się do spożywania ciągle jednego typu wody, a w tym przypadku wody przegotowanej. Proces ten w prawdzie korzystnie wpływa na zmniejszenie zawartości halogenometanów (o których chyba nie wspomniałeś, a są znaczącym trucicielem naszych wód), wolnego chloru czy fluoru ale na tym korzyści się kończą. Podczas gotowania wytrącasz z wody węglany wapnia i magnezu, pierwiastków bardzo potrzebnych. Pijąc ciągle wodę o takim samym składzie możemy nabawić się niedoborów. Stąd tez zróżnicowanie jest bardzo ważne.
  Wracając do chloru i fluoru. Bardzo się cieszę z jednego wpisu, w którym ktoś zawarł wiedze naukową mówiąc, ze w wyższej temperaturze rozpuszczalność gazów maleje 😉 Prawda! Ale dotyczy tylko gazów. W wodzie pierwiastki te zawarte są głownie w postaci anionów F- i Cl- , które są równie szkodliwe a jest ich znacznie więcej niż form cząsteczkowych.
  Przez chwilę chciałem coś napisać na temat „żywej wody” i syntetycznych minerałów ale pozwólcie, że przemilczę kwestię ich wchłaniania. Warto natomiast zwrócić uwagę na górskie potoki i domniemany ich cudowny skład. Nieprawdą jest aby woda na przykład z Tatr była bogata w minerały czy jakkolwiek zdrowsza od mineralnej (butelkowanej). Tutaj też odwołam się do artykułu nienaukowego ( https://taternikblog.pl/czy-mozna-pic-wode-ze-strumienia-w-gorach/) jednak myślę, że jest to wystarczająco dokładnie opisane. Na dalsze sprawdzanie i czytanie zabrakło mi czasu.
  Wszystkich, którzy przeczytają ten komentarz proszę by weryfikowali wiedzę, którą pozyskują w Internecie. Pozdrawiam i życzę autorowi powodzenia w dalszych, oby bardziej rzeczowych artykułach. 😉

  Sierpień 28, 2018
 • Avatar

  Michał,
  Bardzo podoba mi się Twój tekst o wodzie, jak również posty osób, które próbują wnieść tu jakiś wkład w sensie merytorycznym. Robię ten post, aby Cię poprzeć.
  Twój artykuł wzbogaca nasze – zwykłych ludzi – poszukiwania zdrowia w sytuacji, gdy szeroko rozumiany główny nurt medyczny, żywieniowy i informacyjny pozostawiają nas samym sobie, a większość naukowców kłamie niewiele wnosi. W rezultacie poszukujemy trochę na oślep, poruszamy się w prawdziwym labiryncie dezinformacji, gdzie nigdy niczego ie można być pewnym. Piękne jest jednak to, że podejmujemy wysiłki i powoli przebijamy się przez blokadę stwarzaną przez tych, którzy uważają się za lepszych. Dzięki takim jak Ty, powoli do świadomości ogółu dociera prawda o srebrze koloidalnym, o nadmiarze wapnia w diecie, o kłamstwie miażdżycowym i setach innych dezinformacji.

  Dodatkowym walorem tekstu, jaki napisałeś jest to, że próbujesz odpowiedzieć na pytanie „jak”. W dzisiejszym świecie jest duża asymetria; mówią nam co robić, ale prawie nikt nie wie jak. Tak więc teksty dotyczące sposobu działania są wyjątkowo cenne.

  Poszukując nowych rozwiązań, poruszamy się po niezbadanym terenie. Nie możemy być niczego pewni. Wiele hipotez naukowych było wielokrotnie obalanych. Poszukując, wcale nie musisz być niczego pewien, jesteś badaczem, a nam udostępniasz swoje hipotezy. Źródła? Często nie można im ufać. często ograniczają nas, często nie zajmują się tym, czego potrzebujemy.
  Są oczywiście tacy, którzy nie rozumieją, że w dzisiejszej kłamliwej (taką czyni ją nieprzychylny nam główny nurt) rzeczywistości wszyscy kreatywni ludzie są badaczami. Tacy będą Cię pytać „czy jesteś pewny, że…”, lub „a podaj mi źródło”. Można im poradzić aby zainteresowali się na przykład… źródłami badań uzasadniających stosowanie sterydów czy szczepień. Życzę powodzenia w znalezieniu :).

  Świat jest pełen osób typu „nei, nei”. Mało potrafią, ale realizują się w przypinaniu łatek innym. Ponieważ brak im kreatywności, a chcieliby wzmocnić nadwątlone ego, bo w głębi duszy się znają, pilnie wypatrują, jakiej tu kreatywnej osobie można zaprzeczyć.
  Osoba zarzuca Ci nie podanie źródeł? A co pisze sama? „To co pisze nie opieram na własnym doświadczeniu ale na pracy tysięcy naukowców, którzy poświęcili całe swoje kariery abyśmy nie musieli opierać się na tym co nam się wydaje”. No super :). A gdzie źródła Panie „nei, nei”?

  Ktoś tu (też nie chciało mi się zapamiętać imienia) zabrał niemerytorycznie głos – już w „pierwszym zdaniu swego listu” stwierdził, że „sumienie i wiedza naukowa nie pozwala mu na pozostawienie tego bez odpowiedzi” . Co ta osoba wie o sumieniu? Podważa pracę innych, zniechęca, ale nie daje żadnych rozwiązań. Potem , co zabawne, już nie powołuje się na naukowe źródła, ale na Wikipedię (no dziwne, wiedza naukowa i Wkipedia?) ale nie chciał „wytaczać „ciężkich dział”. No super, ciężkie działa na człowieka, który poszukuje – z sukcesem – nowych rozwiązań? Ta osoba jest tak zajęta, że „brak jej czasu”, jak stwuerdza, na podanie uzasadnienia, dlaczego podważa treść dobrego artykułu. No kurczę, a gdzie źródła? Prawdopodobnie Uczestnicy Forum mieli się posmarkać ze wzruszenia na samą wieść o jego wiedzy naukowej, no to po co źródła, źródeł, to będzie wymagał.

  Bardzo charakterystyczne dla mało produktywnych osób uważających się za naukowców jest irytacja faktem, że Internet pozwala publikować swoje poglądy i badania ludziom, którzy inaczej nie przebiliby się do nikogo ze swoją twórczością.

  Obecnie, sporo informacji z licznych źródeł na temat zdrowia to kłamstwa i półprawdy. Badanie uchodzące za naukowe opłacane są przez korporacje, płaci się za badania z wynikami podanymi z góry. Przyszły czasy, że świadectwom zwykłych ludzi można bardziej ufać, niż wielu tzw. „źródłom naukowym”.

  Zauważcie, jak łatwo jest niektórym osobom „z wiedzą naukową” zarzucać brak rzeczowości innym. Ale na czym właściwie polega rzeczowość postu tych dwu osó tu? Co te posty wniosły poza zadęciem, krytykanctwem i próbą podważania zaufania do poszukiwań metod powrotu do zdrowia? Miały zniechęcić do wody strukturalnej? Podajcie badania naukowe o szkodliwości :)). Dajcie coś merytorycznego? No patrzę, patrzę i nie widzę. Wy dwaj Panowie, jeśli chcecie zniechęcać ludzi, przygotujcie się merytorycznie do tematu.

  Celem mojego postu było udzielenie wsparcia Michałowi i wskazanie, że nie należy krytykować bez wskazania błędu merytorycznego i podania rozwiązania.

  Michał, nie przejmuj się takimi zazdrosnymi osobami. Rób swoje.

  Wrzesień 3, 2018
   • Avatar

    Woda to temat rzeka. Badania rosyjskich i japońskich i innych naukowców pokazują skalę zagadnienia. Pamiętajmy o ważnych jej parametrach tj, alkaliczność, potencjał Redox ORP, potencjał magnetyczny itd. Posłuchajmy co mówi J. Zięba o swoim strukturatorze. Poczytajmy Piotra Pisarskiego i innych.

    Listopad 20, 2018
 • Avatar

  Nie podabają mi się posty dwu Panów (których imion nie chce mi się pamiętać, ale które brzmią mi dziwnie podobnie) na tym Forum, które krytykują artykuł Michała. Posty Są niemerytoryczne. Krytukują bez podawania źródeł, które mogłyby wspierać podważanie tekstu Michała. Skoro żądacie źródeł, podajcie je sami.
  Co za bełkot: „czy jesteś pewny, że…”. Jak to się facet troszczy o nasze bezpieczeństwo. Drogi Panie, na tym świecie mało kto może być czegokolwiek pewien. Nie znaczy to, że nie wolno nam poszukiwać rozwiązań. Sporo stwierdzeń nawet dobrej nauki z czasem weryfikowano. Ale gdyby badacze mieli byś od razu pewni, nigdy by niczego nie zrobili. Błędy są wpisane w badania i znajdowanie i ulepszanie rozwiązań. Mamy czasy gdy brak nam informacji
  „Ludzie nie mają dostępu do prawdziwej wiedzy, a szukają jej w Internecie”. Drogi Panie, bzdury i kłamstwa można znaleźć zarówno w Internecie, jak i źródłach pisanych. na papierze. Wszystko zależy od Czytelnika, to chyba powinien Pan wiedzieć.
  Jak to niektórych boli, że Internet (który stał się niezłym medium informacjnym i wyrównuje szanse) pozwala ludziom dotrzeć do wielu informacji, które kiedyś można było łatwo ukrywać. Niechęć do Internetu? Brzmi jak powiedziane przez niespełnionego naukowca. I ileż to serdecznej troski o ludzi, którzy „tracą czas na wodę strukturyzowaną” a mogliby robić pożyteczniejsze rzeczy dla zdrowia. Najlepiej zweryfikowane przez naukę? Ufff, boże chroń mnie od takich porad.

  „Czy jesteś pewien, że” – informuję Autora niniejszego pytania, że w świecie w jakim żyjemy nie byłoby rozwoju przy bez elementu niepewności, niektóre teorie naukowe zmieniały się wielokrotnie, czasem sobie przecząc. Wiele rzeczy robimy w ciemno, wręcz wbrew utartej „wiedzy” naukowej, i dzięki temu możliwy jest rozwój. Ale co ja tu tłumaczę to naukowcowi, pewnie sam to wie?

  Post drugiej osoby – ta osoba już „w pierwszych słowach swojego listu” informuje nas o swojej wiedzy naukowej. Po co? Niech treść świadczy o tym, czy ktoś jest kompetentny, czy ma wiedzę naukową. Po co tyle tego zadęcia naukowego?
  Obecnie w dziedzinie zdrowia większość badań zwanych naukowymi jest zamawiana i opłacana przez korporacje – opłacana, jeśli wyniki badań są zgodne z oczekiwaniami.
  Główny nurt w dziedzinie zdrowia pozostawił ludzi samym sobie. Rozwija się ruch oddolny w kierunku przywracania sprawności.
  Te dwie osoby (podobny język i argumentacja) żądają źródeł od Michała. Są pełne niechęci do internetu. Ale czy one same podają jakieś źródła? Wikipedia? A usta pełne „naukowości”? I „nie będę wyciągał ciężkich dział”?

  No jakież to niby badania podważają korzystne działanie wody strukturyzowanej na zdrowie? Na jakiej podstawie sieją zwątpienie? Chętnie się dowiem., poznam źródła. Jeśli istnieją, ciekawe też będzie poznanie zamawiającego badania.
  Chcecie źródeł no to, że to zdrowe? Douczcie się, poszukajcie materiałów. Obawiam się, że w swojej poprawności nie znajdziecie ich, ale to już Wasz problem. Jedna z tych osób pisze trochę o wodzie. Używa nawet słowa „halogenometany”, czyni Michałowi zarzut, że „nawet” nie wspomniał o tym. O wodzie można pisać całe tomy, i jest dużo ważniejszych spraw w kwestii wody, niż halogenometany.
  Węglany wapnia potrzebne organizmowi? To ustępująca „wiedza” głównego nurtu – za parę lat będzie oczywiste, że błędna. No ale Ci dwaj(?) Panowie w swoich źródłach nie poczytają o tym.

  Nieeleganckie i niekompetentne jest dla mnie podważenie pracy innych bez przedstawienia merytorycznych propozycji rozwiązań.

  Teraz merytorycznie – w kwestii chloru – gotowanie usuwa, ale tylko część chloru w fazie podgrzewania. Dobrym pomysłem jest przeozonowanie wody, które neutralizuje sporo szkodliwej chemii i ewentualne niepożądane życie biologiczne, utlenia też sporo metali ciężkich. Co ważne, prąd powietrza usuwa szybko chlor a ozonowanej wody.

  Michał, rób swoje i nie zwracaj uwagi na niemerytoryczne uwagi takich, którzy krytykują niczego nie wnosząc.

  Wrzesień 3, 2018
 • Avatar

  Awangarda,
  Moi drodzy, zamrażanie wody pozbawia wodę tylko izotopu wodoru deuteru. Woda żywa, strukturalna, strukturyzowana występuje w naturze w czasie topnienia lodowca, w wodach płodowych kobiety w ciąży i jest wytwarzana w strukturyzatorze wody J. Zięby. Polecam wykład dr Aleksandra Woźny o wodzie.

  Grudzień 26, 2018
 • Avatar

  Moi drodzy, zamrażanie wody pozbawia wodę tylko izotopu wodoru deuteru. Woda żywa, strukturalna, strukturyzowana występuje w naturze w czasie topnienia lodowca, w wodach płodowych kobiety w ciąży i jest wytwarzana w strukturyzatorze wody J. Zięby. Polecam wykład dr Aleksandra Woźny o wodzie.

  Grudzień 26, 2018

Leave A Comment