Najlepsze Wegańskie Naleśniki | Proste, tanie i zdrowe!

Naleśniki to jedna z moich ulubionych potraw z dzieciństwa. Dlatego dzisiaj przyrządzimy proste i tanie a w dodatku w 100% roślinne „pankejki”! 🙂 Nie ma co się rozpisywać, gdyż przepis ten jest po prostu banalny! Zapraszam do robienia i serwowania na śniadanie, drugie śniadanie lub na kolację! Do dzieła Kochani!

SKŁADNIKI:

 1. PŁATKI OWSIANE – 1 SZKLANKA
 2. MĄKA KOKOSOWA – 2 ŁYŻKI STOŁOWE (może być dowolna mąka)
 3. CYNAMON – 1 ŁYŻKA STOŁOWA
 4. MASŁO ORZECHOWE – 1 ŁYŻKA STOŁOWA (opcjonalnie)
 5. BANAN – 1 SZTUKA
 6. SÓL – 1 szczypta
 7. MLEKO RYŻOWE – 250 ml (lub dowolne mleko roślinne, np. sojowe)
 8. WODA – 250 ml
 9. TŁUSZCZ ROŚLINNY – OLEJ KOKOSOWY (lub inny tłuszcz)

WYKONANIE:

Do rozdrabniacza (ja używam w domu tego ROZDRABNIACZA BRAUN) wrzucam płatki owsiane i miksuję je prawie na mąkę. Do zmiksowanych płatków dodaję mąkę kokosową, cynamon, masło orzechowe, banana, wodę oraz szczyptę soli. Blendujemy. Dodajemy następnie mleko roślinne (ja używam ryżowego) i ponownie blendujemy na gładką masę.

Patelnie smaruję olejem kokosowym. Naleśniki robię w postaci małych placuszków („pankejków”). Lepiej robić mniejsze, gdyż wyjdzie wtedy trochę więcej sztuk. Do zjedzenia z dżemem lub domowymi powidłami albo na przykład dowolnym smarowidłem! Raczej polecam je zjadać na słodko.

Smacznego!

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

Comments
 • Avatar

  Bardzo fajne i szybkie, jak widzę, do zrobienia! Także w wolny dzień zrobię takie naleśniki! Dzięki Michał za świetny przepis 🙂

  Listopad 26, 2018

Leave A Comment