Przepisy Video!
Nowości na Blogu!

E1T1 | #027 – Czym jest porażka w życiu człowieka?

Porażka czasami nas zniechęca a czasami motywuje. Tak czy inaczej byliśmy zawsze uczeni, chociażby w procesie edukacji, że za dobrze rzeczy się nas nagradza (zapamiętywanie) ,natomiast za złe (nie zapamiętywanie informacji) jesteśmy karani. Karanie szybo stało się w pewnym sensie naszą traumą, gdyż związaliśmy ją emocjonalnie z jakimś brakiem, który tkwi w nas.

Obecnie na świecie obserwuję trend pomagający inaczej podchodzić do porażki. Sam również stosuję „inżynierię odwracania”, czyli wyciągania wniosków i obserwowania moich „porażek” w formie doświadczeń lub też lekcji, które mi się przytrafiają w życiu czy tego chcę czy nie. Dziś zatem postanowiłem zacytować Garego Vaynerchuck’a – biznesmena, którego darzę wielkim szacunkiem za „niebiznesowe” podejście do drugiego człowieka oraz przedsiębiorczości. Posłuchajcie jak postrzega on porażkę. Masz i pomyśl 🙂

  1. Cytat pochodzi z książki „Zapytaj Garego” autorstwa Gary Vaynerchuck
  2. Pełny wywiad z którego Gary cytował Jacka i Suzy Welch: https://www.youtube.com/watch?v=86J70iD2vnI

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

No Comments

Leave A Comment