Przepisy Video!
Nowości na Blogu!

E1T1 | #032 – Sens życia w społeczeństwie wpatrzonym w cyfrowe ekrany.

Alan Watts był filozofem, który w ubiegłym stuleciu próbował „rozkminić” sens istnienia człowieka. Zauważał bardzo wiele globalnych problemów z punktu widzenia filozofii a taka umiejętność to w dzisiejszym świecie to rzadkość. Sens życia, Bóg, religie, wszechświat – pomimo, że brzmi to wszystko kosmicznie i jako coś oderwane od rzeczywistości, to jednak w jego wykładach drzemie gdzieś głęboka mądrość.

Polecam poszukać jego cytatów, wykładów i książek, ponieważ to co dziś zacytuję Wam w Podcascie, to tylko maluteńki wierzchołek góry lodowej!

W dzisiejszym odcinku poruszone zostały następujące tematy:

§ – Alan Watts – jego twórczość i przemyślenia.

§ – Po co chodzimy do pracy, szkoły?

§ – Prawo malejących przychodów. Co to jest?

§ – Człowiek a środowisko, praca, niewolnictwo.

§ – Materializm.

§ – Co czujemy kiedy wracamy po pracy lub szkole do domu?

§ – Czym jest czas i przestrzeń?

§ – Cytat w formie Video – TUTAJ.

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

Comments
 • Avatar

  Ah! Słuchałam kiedyś wykładów Alana Wattsa i muszę przyznać że ze wszystkich egzystencjalistów przystępnie opisujących „rzeczywistość” jego forma wypowiedzi najbardziej do mnie trafia, być może dlatego że sama chętnie zawsze chętnie oddawałam się filozoficznym rozważaniom na temat życia i mam wiele podobnych spostrzeżeń.
  Jeśli mogę ci coś polecić o ile jeszcze nie znasz to wykłady Roberta Antona Wilsona,cała seria Maybe Logic dostępna na YT.
  Wilson też świetnie wytłumaczył skąd miedzy ludźmi tyle nieporozumień, na prawdę ciężko się nie zgodzić z tym co mówi.
  Pozdrowionka 🙂

  Grudzień 28, 2017

Leave A Comment