[mkd_section_title title_tag="h3" pattern_style="light" title="Witaj na moim Blogu"]

facebook_foto_hash_8

Nazywam się Michał „Vasquez” Plewniak.

[mkd_dropcaps type=”normal” color=”#FB4C35″ background_color=””]U[/mkd_dropcaps]wielbiam życie! Jestem entuzjastą i fanem kreatywnego i świadomego stylu życia. Co to oznacza? Chodzi o to, że nie potrafię siedzieć bezczynnie i zastanawiać się co mógłbym zrobić albo co by było gdybym coś zrobił. Po prostu to robię! Najczęściej wyczekuję momentu „A-ha!” a jeśli takowy nadejdzie, wykorzystuję chwilę i zaczynam tworzyć! Wystarczy jeden impuls i Voilà!

Czym się zajmuję?

Uwielbiam dzielić się wiedzą zdobytą poprzez doświadczenia, naukę oraz rozmowy z wspaniałymi ludźmi, których spotykam w życiu. Każda okazja do wymiany poglądów oraz użytecznej wiedzy jest warta uwagi. Wykorzystuję tą sposobność i gromadzę informacje, które w przyszłości mogą posłużyć zarówno mnie jak i Tobie.

O tym jaką wiedzą lubię się dzielić przeczytasz poniżej.

Masz wszystko w SOBIE!

Sama wiedza, niezależnie czy jest to teoria czy praktyka to nie wszystko. Najważniejszym bodźcem do życia jest Inspiracja! Moim jedynym celem jest zainspirowanie Ciebie do działania i pozytywnych zmian. Każdy jest unikalną indywidualnością i ja to rozumiem. Wierzę też, że to właśnie Ty masz w sobie dosłownie wszystkie poradniki świata: od samodoskonalenia po przedsiębiorczość, duchowość, zdrowie emocjonalne i fizyczne. Jestem tutaj po to aby Ci to uzmysłowić.

[mkd_section_title title_tag="h3" pattern_style="light" title="Czym się zajmuję naprawdę?"]

Tańczę już ponad 19 lat…

 

Od 1999 roku jestem tancerzem Break Dance, czyli jednego z elementów kultury Hip Hop. Od dnia pierwszego wiedziałem, że taniec to będzie sposób na życie ale nie przypuszczałem, że będzie on katapultą do tylu wspaniałych rzeczy. Występy sceniczne, udziały w Mistrzostwach w Polsce i za granicą a także komercyjne wystąpienia: wszystko to ukształtowało mój charakter.

Z biegiem czasu zacząłem trenować innych i to właśnie temu postanowiłem się poświęcić w późniejszym okresie mojej przygody z tańcem. Pracuję z setkami amatorów jak również profesjonalnymi grupami tanecznymi. Tworzę choreografie, usprawniam umiejętności, inspiruję do bycia kreatywnym.

Od 2005 roku jestem również jurorem na Mistrzostwach Tańca w Polsce i za granicą. Dzięki temu, że tańczę udało mi się zwiedzić najróżniejsze zakątki świata, poznać niesamowitych ludzi oraz rozwijać się jako człowiek. Do dnia dzisiejszego prowadzę warsztaty, regularne zajęcia taneczne, jak również sędziuję Mistrzostwa Polski.

Przygoda nadal trwa…

facebook_foto_314_1

[mkd_section_title title_tag="h3" pattern_style="light" title="Muzyka łączy pasje."]

Dj na wesele? Chyba nie bardzo.

 

Od tańca do muzyki jest tylko jeden mały krok. Muzyka zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym życiu. Dzięki niej możemy wyrażać siebie, emocje oraz pokazywać sytuacje. W 2005 roku postanowiłem zająć się muzyką na poważnie.

Era komputerów oraz Internetu pozwoliła mi na zgłębianie tajników produkcji muzyki jak również sztuki jaką jest Dj-ing. Miksowanie płyt winylowych było pierwszym krokiem. Dniami i nocami ćwiczyłem w domu miksując muzykę na żywo. Opłaciło się. To samo stało się z produkcją muzyki. Dzięki otoczeniu, które motywowało mnie do tworzenia, rozwijałem swoje umiejętności producenckie.

Jako Dj zagrałem setki a może nawet i więcej imprez klubowych o tematyce Hip Hop, RnB oraz Funk. Zagrałem setki zawodów tanecznych puszczając muzykę do której tancerze na żywo improwizują. Zagrałem małe klimatyczne przyjęcia jak również duże wydarzenia na kilkanaście tysięcy osób. Umiejętność tworzenia, miksowania oraz obróbki muzyki otworzyła mi kolejne drzwi do świata pasji, kreatywności oraz kolektywnej wymiany informacji.

[mkd_section_title title_tag="h3" pattern_style="light" title="YouTube | Filmować każdy może?"]

Eventy, teledyski, krótki metraż, reklamy.

 

Gdy po raz pierwszy postawiłem kamerę aby nagrać swój występ taneczny wiedziałem, że nie przejdę obok tej sztuki obojętnie. Najpierw nagrywałem swoje występy, później innych tancerzy. Ujęcia, kadry, technologia, montaż – wszystko to zajawiło mnie tak bardzo, że postanowiłem doszkolić się i zacząć filmować.

Jako samouk pochłonąłem sporą ilość wiedzy o filmowaniu. To dało mi pewność do wyruszenia z kamerą na „polowanie”. Zacząłem od kręcenia tanecznych eventów. Potem pojawiły się pierwsze komercyjne, większe propozycje. Teledyski dla polskich artystów, krótki metraż aż po wywiady z ciekawymi ludźmi i ostatecznie zagraniczne wyjazdy w roli filmowca.

Uwiecznianie na kartach pamięci obrazów, które później ludzie mogą odtworzyć i wspominać to ciekawa forma sztuki. Tym bardziej, że era video to już nie tylko trend ale styl życia i sposób na zarabianie pieniędzy. Wiedza o filmowaniu, sprzęt oraz warsztat były kiedyś niedostępne dla przeciętnego zjadacza chleba. Dziś to już standard.

[mkd_section_title title_tag="h3" pattern_style="light" title="YouTube | Blog | Podcast | Prelekcje"]

YouTube [Nowość]

I wreszcie stało się! W związku z moim zainteresowaniem zdrowym odżywianiem, dietą roślinną oraz wpływem jedzenia na nasze zdrowie, postanowiłem przetestować na sobie alternatywne sposoby odżywiania. Dzięki temu nauczyłem się samemu tworzyć zbilansowane potrawy roślinne.

Dzieląc się swoimi zdjęciami potraw na Instagramie, coraz więcej osób zaczęło się dopytywać o przepisy na potrawy, które tworzyłem. Często nie potrafiłem odpowiedzieć na pytania, gdyż nie przykładałem wagi do tego, aby spisywać wszystkie receptury. Dziś postanowiłem połączyć dwie moje pasje: video oraz zdrowe odżywianie. Tak powstała „Kuchnia Each One Teach One” jako zdrowe przepisy kulinarne w postaci video na YouTube oraz Instagramie.

PODCAST

We wrześniu 2015 roku za namową wielu przyjaciół postanowiłem zrobić użytek z własnego głosu. Prowadząc warsztaty, ucząc na co dzień ludzi – używam aparatu mowy. Fizycznie mogłem dotrzeć do kilkudziesięciu, kilkuset ludzi na raz. Teraz za sprawą Podcastu – Internetowej audycji radiowej, mogę dotrzeć do tysięcy a nawet milionów ludzi na raz! Czyż to nie wspaniałe? I tu wracam do poprzednich umiejętności czyli produkcji muzyki. Przydały się w 100% ponownie w materii Podcastu.

Dzięki temu, że byłem głodny wiedzy produkcji muzycznej na początku roku 2005 teraz mogę tworzyć własną audycję radiową i dzielić się wiedzą z szerszą publicznością. Klikając poniżej w miniaturkę zostaniesz odesłany do mojego Podcastu na SoundCloud.

Podcast _ MAIN GRAPHIC THEME

PRELEKCJE

Przekazywanie wiedzy mam chyba we krwi:) Nie wyobrażam sobie życia bez inspirowania ludzi wokół mnie. Prelekcje dla ludzi to niesamowite wydarzenia. Jeszcze bardziej fascynujące rzeczy dzieją się po przemówieniu. Wszelkie rozmowy, komentarze, wymiana informacji są podstawą moich wystąpień.

Tematy poruszane podczas moich wystąpień są ściśle związane ze stylem życia. Wszystko to czego doświadczam w życiu jest ciekawą lekcją. Nie ważne czy są to dobre wydarzenia czy złe. Kwestia jest w tym jak to interpretujemy a nie samego wydarzenia. To właśnie staram się przekazywać podczas prelekcji. Oprócz tego mówię również o pasjach w życiu, zdrowym odżywianiu, świadomości, social mediach, tworzeniu i byciu kreatywnym.

prelekcje1

BLOG

Przez lata angażowałem się w pisanie artykułów na blogi w języku polskim jak również angielskim. Ostatecznie zaparkowałem tutaj, czyli w punkcie gdzie właśnie jesteś. Na tym Blogu będę dzielił się ciekawostkami z dziedzin, które uważam za ważne dla rozwoju i progresu człowieka.

Idea Each One Teach One jest trochę zaniedbana w naszym kraju. Każdy jest nauczycielem i tym samym każdy jest uczniem – to zasada, którą wyznaję. Pracując z ludźmi jako nauczyciel, mentor od samego początku wiedziałem, że dając komuś coś od siebie muszę być świadom tego, iż nie jestem mistrzem świata. Zawsze jest coś czego możemy się nauczyć. W szczególności od ludzi których uczymy! Brzmi dziwnie? No cóż. Takie jest moje zdanie.

Blog, motto