Dziś moi drodzy krótko i na temat, gdyż czasami warto zmieniać sposób komunikacji. Mamy już Podcast, mamy też video na YouTube, ale warto również czytać i dlatego co jakiś czas będę dzielił się z Wami krótkimi przemyśleniami w formie Bloga pisanego. Tak, aby nie zapomnieć, że czytanie to też ważna umiejętność 🙂 Zatem do dzieła 🙂

W świecie dualizmu w którym żyjemy, ciągle jesteśmy świadkami konfrontacji dwóch potencjałów. W świecie natury, w kosmosie czy też poza materią, taki proces jest kompletnie naturalny. Nie ma w nim nic „złego”. Dwie energie wymieniają się we wspólnym tańcu, przepychając się, konfrontując, a nawet spajając tylko po to, aby znów się za chwilę rozdzielić. Podobnie jest  naszym codziennym świecie. Często słyszę takie słowa:

No po prostu co to za kraj!? Ci rządzący tylko dokręcają śrubę i sprawdzają ile się da. Politycy są bez serca…

Wypowiadając takie słowa, wielu ludzi na całym świecie zastanawia się „jak oni tak mogą robić ludziom?”. Otóż tkwiąc w takim rozumowaniu świata, zazwyczaj widzimy sytuację oczami bezradnej ofiary. „No bo co ja mogę zrobić: mam iść na Wiejską protestować?”. I takie rozwiązania również znajdują swoich zwolenników. Natomiast cały szkopuł w tym, że z pozycji krzywdzonego, uciemiężonego i tego któremu „oni” dokręcają śrubę nic nie zmienimy. Idąc pod ambasady, krzycząc na ulicy, czy nawet publikując w Internecie słowa sprzeciwu nie tworzymy nic więcej jak oporu wobec prawdziwego wydostania się z mentalności ofiary. Wręcz jeszcze bardziej się w niej zakotficzamy.

Tworzy się jeszcze większe rozwarstwienie: na białych i czarnych, władzę i lud, tych co mają i tych co nie mają: ogólnie podział jest na tych „złych” i tych „dobrych”. Celowo piszę tutaj obie frakcje w cudzysłowie. Ostatnio w medytacji przyszedł mi ciekawy koncept a mianowicie to jak można sobie poradzić z takimi sytuacjami wewnątrz siebie: bo to właśnie tam rozgrywa się cały dramat a nie w świecie zewnętrznym. Co zatem zrobić?

Dokręcanie śruby inaczej…

Zauważ, że władza dokręca śrubę ludziom od tysięcy lat w taki sam sposób. Zmieniają się tylko niektóre metody, ale u źródła jest ciągle to samo. Zatem:

 zamiast pogłębiać w sobie mentalność ofiary, dokręćmy śrubę tym, którzy w naszej opinii dokręcają nam!

Jest jeden sprawdzony sposób na to, aby dokręcić śrubę każdemu: czy to rządzącym czy komukolwiek innemu kto według Ciebie stanowi jakiś problem. Aby dokręcić śrubę „im”, dokręć śrubę sobie i wejdź głębiej w rozwój swojej istoty!  Oznacza to, aby zająć się własnym rozwojem na każdej płaszczyźnie: duchowej, emocjonalnej, fizycznej. Zauważ, że to te przestrzenie najczęściej są atakowane przez wydarzenia ze świata codziennego, dlatego należy je wzmocnić w sobie. Na polityków nie do końca mamy wpływ (chociaż odwrotna informacja jest wpajana ludziom od tysięcy lat), zatem nie trzeba wymieniać „ekipy rządzącej”. Kolejny rząd który przyjdzie, również odchodząc będzie krytykowany i skazany na wygnanie. W takiej postaci polityka, pozostanie prawdopodobnie do końca swoich dni.

Zamiast wchodzić w obszary które są nieużyteczne lub też na których po prostu większość ludzi się nie zna (polityka jest doskonałym przykładem) zajmij się sobą. Taka aktywność nie dość, że zatrzymuje energię życiową w Tobie, to jeszcze wpływa na kolektywną myśl ludzkości. Jeśli każdy z ludzi na tej planecie, zająłby się np. praktykowaniem bezwarunkowej miłości do wszystkich i do wszystkiego, polityka nie miałaby racji bytu i sama by się unieważniła. Wymazała by się z pola informacyjnego ludzkości. Takie podejście tyczy się wszystkich nierozwojowych obszarów ludzkości, nie tylko polityki. Na koniec zostawię Cię z pytaniami do rozważenia:

  1. Dlaczego nie żyjemy w takim świecie, gdzie wszyscy byliby szczęśliwi?
  2. Dlaczego ludzie nie chcą pracować nad swoim rozwojem a wolą iść np. na protest pokrzyczeć?
  3. Co stoi na przeszkodzie, aby ludzkość wyniosła się na wyższy poziom?
  4. Czy te przeszkody na prawdę są takie straszne?

Ok Kochani, miało być krótko a tu jak zwykle się rozpisałem 🙂 Powodzenia w dokręcaniu śruby samemu sobie! W pozytywnym tego słowa znaczeniu 🙂 W celu poszerzania swojej świadomości oczywiście zapraszam zarówno do słuchania Podcastu jak również na sesje indywidualne, na których pracuję z ludźmi chcącymi przełamywać swoje ograniczenia i zmieniać swój styl życia 🙂 Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sesjach, kliknij w baner poniżej 🙂