Dziś chcę Was zabrać w fascynującą podróż do tajemniczego świata Atlantydy. Mój wyjątkowy gość, Witold Zalecki, otwiera przed nami drzwi do przeszłości, pełnej zagadek i niesamowitych historii.
Zaczynamy od Solona, starożytnego mędrca, który przekazał nam pierwsze wieści o Atlantydzie. Razem z Witoldem podążamy tropem geograficznych wskazówek i północnoeuropejskich legend, zastanawiając się, czy to Helgoland kryje w sobie klucz do rozwiązania tej zagadki.
Przeżyjemy również dramatyczne chwile katastrofy w Morzu Północnym, która zmieniła kontury Europy, a jej echo wpłynęło na powstanie wielkich kultur starożytnych – Egiptu i Grecji. Zaintrygują nas opowieści o zaawansowanej technologicznie cywilizacji Atlantydy, ich potężnej flocie i niezwykłych osiągnięciach.
Czy wiecie, że Atlantydzi mogli być mistrzami metalurgii? Ich statki były tak szybkie, że nazywano je „latającymi”. A to tylko przedsmak tego, co odkryjecie w naszym podcaście!
Witold zabierze Was w podróż przez czas, pełną zagadek i niesamowitych teorii. Ten odcinek jest pierwszą częścią z serii dwóch odcinków poświęconych Atlantydzie. Obejrzyjcie najnowszy odcinek i podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami. Wasze wsparcie sprawia, że możemy wciąż poszukiwać odpowiedzi na największe tajemnice historii.

POSŁUCHAJ ODCINKA!