Ludzkie ciało to wspaniała maszyna. Według kultury Wschodu nasze ciało jest przewoźnikiem duszy. Faktem jest, że każda jedna komórka znajdująca się w naszym ciele ma zdolności do myślenia. My jako posiadacze ciała możemy komunikować się z tymi komórkami za pomocą różnych technik.

Jedną z nich jest skupianie swojej uwagi na jednym z organów naszego ciała, na przykład tym z którym mamy problem bądź jest słaby lub schorowany. Możemy z nimi „rozmawiać” prawie tak jak z ludźmi. Po prostu z każdym organem rozmawiamy inaczej, tak jak z różnymi ludźmi mówimy np. różnymi językami lub sposobem gwary, slangiem. Żołądek i wątroba są organami z którymi najtrudniej jest się porozumieć. Dlatego powinniśmy stanowczo wymagać na nich zdrowia i dobrego funkcjonowania. Z kolei serce jest bystre więc musimy zwracać się ku niemu bardziej taktownie. Czytając te słowa możecie sobie pomyśleć, że zwariowałem. Ja w zamian zaproponuję sprawdzenie prostego ćwiczenia:


Usiądź albo połóż się, zrelaksuj wszystkie mięśnie, odpuść wszelkie napięcia. Połóż prawą rękę na miejscu w którym odczuwasz ból lub jest ono chore. Trzymaj tak rękę przez 10-15 minut i po prostu mów do tej części ciała. Na przykład jeśli cierpisz na arytmię ,mów do serca prośbę o to aby się uspokoiło i zsynchronizowało swój rytm.


Wiem że to brzmi dziwnie ale co masz do stracenia? Nic oprócz 15 minut Twojego czasu.  Stawka nie jest aż tak wysoka żeby nie spróbować. Nikt się nie dowie a nóż widelec coś pozytywnego się wydarzy. Jeśli nie, spoko możesz więcej tego nie robić. Jednakże jeśli zdecydujesz się to przetestować na sobie, zrób to na 100% bez śmiechu a ze 100% intencją. Matka natura wyposażyła nas w system samoobronny a nawet niektórzy twierdzą że w system samo-uzdrawiania. Jedynie musimy odpalić silnik całego potencjału naszej machiny.

Czujesz się staro? To tylko stan świadomości!

Za każdym razem kiedy ktoś ma urodziny słyszę te same słowa:

Staję się coraz starsza. No ale cóż, lepiej już nie będzie

I mówią to osoby nawet po 20 lub po 30. Z rozmowy wynika zawsze to samo: wszyscy są w panice przed byciem starym i niedołężnym. Za każdym razem staram się to kwestionować i zmieniać ludzkie podejście do tej sytuacji. Starzenie się to stan świadomości. Dlaczego się starzejemy? Nie dlatego, że nasze ciało staje się mniej mobilne. Chodzi tutaj o starzenie się komórek, które wypełniają każdą część naszego ciała. Zgodzisz się ze mną? Jednakże 6 milionów komórek rodzi się i 6 milionów komórek umiera każdego jednego dnia w naszym ciele! Czujesz!? 6 milionów! Nie zły kocił się tam dzieje. A więc nie chodzi tu tylko o biologię i obumieranie komórek.

A propos biologii. Starzenie się to faktycznie umieranie komórek. Każda jedna komórka ma w sobie receptory które odbierają hormony. Z biegiem lat i komórki  i receptory i same hormony się starzeją. Na to faktycznie nie mamy do końca wpływu. Mamy jednak wpływ na to jaki rodzaj hormonów dostarczamy do naszych komórek. Czy są to hormony szczęścia czy raczej smutku i pełne negatywnych myśli i uczuć. Myśląc o starzeniu się wysyłamy do receptorów hormony z wiadomością: „Staję się stary i bezużyteczny każdego roku coraz bardziej”. Dlatego należało by to zmienić. Może przy okazji najbliższych urodzin?

Programowanie umysłu.

Zostaliśmy wkręceni w pewien schemat życia i śmierci: urodziny, przedszkole, szkoła, studia, małżeństwo, praca, dzieci, rodzicielstwo, emerytura, starość i wielki finał czyli śmierć! Myślenie w ten sposób nie jest do końca dobre. Wydaje mi się, że podświadomie programujemy nasze ciało na taki właśnie scenariusz a on po prostu się wypełnia każdego dnia. Zwłaszcza kiedy zaczynamy być po 50 nasze ciało i umysł mówią nam, że zaczynamy być w podeszłym wieku. Dlatego warto mieć otwarty umysł i programować siebie na długowieczność. Warto zadbać samemu o siebie, o lepsze jedzenie, relacje z ludźmi, fizyczną aktywność, uśmiech. Nie jest to normalne, że w wieku 50 lat musimy być grubi, niedołężni, schorowani i powolni.

16 porad jak pozostać wiecznie młodym.

Czy jest możliwe bycie wiecznie młodym i zdrowym? Jak najbardziej! Sam mam zamiar żyć 120 lat i tańczyć do 65 roku życia. Połączenie czystości naszego serca z umysłem daje nieograniczone możliwości. Rosyjski naukowiec z dziedziny zdrowia dr. Michał Tombak z Rosyjskiej Akademii Zdrowia i Naturoterapii zwraca uwagę na 16 rzeczy, które mogą uczynić człowieka długowiecznym. A więc na zakończenie wrzucam Wam konkretną bombę krótkich porad, które sami musicie sobie rozwinąć na swój sposób.

Jak pozostać wiecznie młodym:

 • Kochaj siebie i to kim jesteś.
 • Nie bądź zazdrosna/zazdrosny.
 • Jeśli nie lubisz sam siebie, zmień to.
 • Złość, krytyka, obrażanie samego siebie to najbardziej destruktywne emocje.
 • Jeśli coś zdecydujesz, zrób to!
 • Pomagaj biednym, chorym i starym ludziom i rób to z przyjemnością.
 • Nie myśl o chorobach, śmierci, starości.
 • Twoi wrogowie: chciwość, obżarstwo, poddanie się.
 • Obawy i westchnienia niszczą ludzkie ciało.
 • Największy grzech: strach i podłość.
 • Dziś jest najlepszym dniem!
 • Najlepsze miasto dla Ciebie to miasto gdzie wzrastasz.
 • Najlepsza praca to ta którą kochasz.
 • Największy błąd – utrata nadziei.
 • Największy dar – Miłość!
 • Największe bogactwo – Zdrowie!

Nie masz czasu czytać? Posłuchaj tego artykułu: