Przepisy Video!
Nowości na Blogu!

E1T1 | #008 – Świadomość to uważne życie.

Świadomość to termin obecnie używany na kżdym kroku. W telewizji, radio, reklamach, filmach. Jest przedmiotem wykładów wielu specjalistów od automotywacji oraz tematem przewodnim wielu ruchów społecznych. Postanowiłem zgłębić czym jest świadomość oraz co to znaczy być świadomym.

Porozmawiałem z Alexem inicjatorem Porozmawiajmy TV – alternatywnej telewizji na YouTube w której porusza on tematy związane przede wszystkim ze świadomością. Nie straszni mu kosmici, teorie spiskowe, oraz elita rządząca. Alex rozmawia z ludźmi którzy zgłębiają oraz doświadczają sami na sobie wielu ciekawych a czasami nawet kosmicznych rzeczy. Na co dzień to on przepytuje ludzi.

Tym razem to ja postanowiłem zabawić się w pytającego i posadzić Alexa po drugiej stronie barykady – w roli odpowiadającego na pytania. Powstał z tego dwuczęściowy podcast a pierwszą część możecie posłuchać już teraz. Tematy jakie poruszyliśmy to:

1. Jak rozmawiać z ludźmi aby skorzystać na tym i wyciągnąć całą esencję z rozmowy?
2. Czym jest świadomość? Czy nie jest to pojęcie przereklamowane w dzisiejszych czasach?
3. Czy możliwa jest bezwarunkowa miłość?
4. Jak być świadomym?
5. Jak być uważnym w życiu?
6. Teorie spiskowe, kosmici, ufo – Ile z tego jest prawdą?
7. Logika duchowa – czyli pojmowanie świata logiką pozamaterialną.
8. Metoda Ashkara – lekarstwo na raka i wiele innych chorób.
9. Jak zastosować wskazówki z wywiadów do życia?

Share With:

Jestem entuzjastą kreatywnego oraz pozytywnego stylu życia. Wierzę, że nasze życie jest manifestacją tego co siedzi głęboko w nas. To co mamy w sobie na poziomie energetycznym, jest wizualizacją naszych życiowych wydarzeń. Uwielbiam zdrowe odżywianie, taniec, muzykę oraz filmowanie. Moją życiową pasją jest dzielenie się wiedzą z ludźmi!

info@eachoneteachone.tv

Comments
 • Avatar

  Bardzo sobie cenię działania Alexa, często oglądam jego kanał… jest osobą specyficzną, to zresztą widać gdy człowiek śledzi jego kanał. Alex trochę działa jak stara maszyna do pisania, której ktoś podczepił terabajtowy dysk informacji.. czasami się wiesza 🙂 Jednakże, to co mówi ma sens i mówi sensownie. Nie stawia tez, daje informacje i w domyśle podpowiada „tak być może, ale nie musi, Twoja decyzja co z tym zrobisz” ! Bardzo fajny materiał, bardzo spójny i zrównoważony! Dobrze, że nie polecieliście tematami Ufo i „teorii spiskowych”, ludzie średnio ogarniają te tematy… wolą „świadomość” tego co ich otacza – tam się czują bezpiecznie! Czekam na kolejne materiały.

  Marzec 14, 2016
 • Avatar

  Haha! Najbardziej podobała mi się Twoja reakcja jak Aleks „wytłumaczył” czym jest świadomość. Mam wrażenie, że chwilę Ci zajęło przypomienie sobie kolejnego pytania 🙂

  A tak bardziej serio, temat bardzo ciekawy, ale wbrew temu co mówi ALeks dużo trudniejszy, niż się może wydawać. O samoświadomości dużo pisze Eckharta Tolle – zmorodowałem jedną jego książkę… Na obecną chwilę to przekracza możliwości pojmowania mojego trójwymiarowego umysłu 🙂

  Pozdrawiam i czekam na drugą cześć.

  Marzec 16, 2016
 • Avatar

  Jestem o wiele młodsza o was, a mam „świadomość”, tego, że to co tutaj naopowiadaliście jest stekiem bzdur. Krwistym. Uszy bolą.
  Nie przejrzałam innych filmików, byłam ciekawa tego jednego – interesuję się takimi rzeczami. Myślałam, że będzie to wytłumaczone naukowo, potwierdzone dowodami, tak, by ludzie mogli zrozumieć i uwierzyć. Jednak to ma bardziej filozoficzny przekaz, dla mnie to, co przesłuchałam brzmiało tak: „coś to to, ale także tamto, ale jednak coś innego i tak naprawdę coś, co jest różne od czegoś i jednocześnie to coś do czego ma się do czegoś jako coś. Ale sam sobie zdefiniuj”.
  Dwa. Od strony technicznej wydaje mi się, że Pan prowadzący wywiad, jako dziennikarz, powinien być bezstronny zamiast przytakiwać, „to prawda, zgadzam się”, ponieważ jak sami zaznaczyliście w tym audio, chcecie ludziom coś przekazać, ale czy chcecie narzucić? Trzy. Jeśli chcecie być odbierani poważnie, ja – jako nastolatka – nie załapałam tego. Myślę, że w wywiadach takiego typu nie powinno używać się stwierdzeń „okej”, „spoko”, może na końcu dla efektu jakieś „joł”? Pozdrawiam i idę dalej męczyć się z wysłuchaniem do końca.

  Marzec 31, 2016

Leave A Comment