1. Jedzenie i picie, niby wiadoma sprawa, ale…

W kwestii jedzenia mam już bardzo konkretne fundamenty, przeanalizowane i zastosowane na samym sobie. Nie jestem dietetykiem i nie mam żadnego dyplomu. Wszystko co przeczytałem i doświadczyłem na sobie okazało się moją własną drogą. Od smażonych, mocno przetworzonych i ciężkostrawnych posiłków, przeszedłem do diety mocno zbilansowanej pod moim kątem i którą stworzyłem sam dla siebie. Postanowiłem wyjść z własnej strefy komfortu i podjąć działanie. Na temat tego jaka była moja historia ze zmianą jedzenia, pisałem więcej w Ebook’u (do pobrania)
Kluczową rzeczą jest to, że jak tylko zmieniłem sposób odżywiania zyskałem energię do życia. Nie chodzi tu o czary mary i efekt placebo, który niby sobie wkręciłem. Chodzi o to, że mój organizm, który był po prostu chory (alergie, słaby system immunologiczny), przestał marnować pokłady energii na walkę z chorobami. Energię tą zaczął przeznaczać na zupełnie inne procesy. Skoro nie muszę już non stop chorować, to mam więcej mocy do życia, pracy, aktywności fizycznej.

Kroki podjęte:

– Zacząłem pić zielone koktajle!
– Zwiększyłem ilość błonnika w mojej codziennej diecie.
– Przestałem jeść mięso, pić gazowane napoje, odstawiłem kupne pieczywo, zmniejszyłem ilość cukru w diecie.

Efekty energetyczne:

– Przeszedłem swego rodzaju detoks – fizyczny i mentalny.
– Polepszenie stanu skóry, „klarowność i jasność” oczu, lekkość ogólna.
– Pozbyłem się alergii i częstych przeziębień.

2. Spokój ducha – złość pozbawia energii.

Przestałem się złościć na mnóstwo rzeczy, które mnie spotykają każdego dnia. Przeanalizowałem swoje zachowanie i doszedłem do wniosku, że w trakcie całego dnia, jest ogrom sytuacji, które bardzo łatwo potrafiły mnie wyprowadzić z równowagi. A to ktoś popchnął mnie w tramwaju, a to ciągle rozmyślałem o rzeczach związanych z przyszłością. Słowa innych osób również szybko mnie irytowały. Jeśli coś nie poszło po mojej myśli, uważałem to za wielką porażkę, co też pozbawiało mnie energii. Wszystkie te rzeczy powodowały we mnie jakiej dziwne kumulacje napięć, które oczywiście potrafiłem uwolnić w postaci np. aktywności fizycznej. Jednak Były to metody doraźne. Nie pozwalały one usunąć przyczyny tylko już powstały skutek. Zamiast zagłębić się w siebie i pomyśleć, poobserwować siebie z boku, wolałem pójść się „wyżyć” na trening. Jednak trening kończył się po 2 godzinach a niepokój pozostawał i tylko czekał na punkt zapalny, aby się na nowo manifestować. 

Kroki podjęte:

– Zaglądanie w siebie i pytanie: dlaczego właśnie tak reaguję?
– Wyciszenie wewnętrznego dialogu poprzez medytację.
– Akceptacja rzeczywistości i zaprzestanie „walki ze światem”.

Efekty energetyczne:

– Wyciszenie, spokój.
– Klarowność w decyzjach życiowych.
– Radość z każdego dnia, dziękczynność.

3. Inżynieria odwracania!

Podobny termin istnieje w technice, budownictwie i technologiach. Nazywa się on inżynieria odwrotna lub wsteczna. Ma ona na celu badanie działania jakiegoś urządzenia i na ich podstawie, tworzeniu nowego produktu. Ja bym powiedział, że to po prostu kopiowanie. Ciekawostka: inżynierię odwrotną zastosowali Rosjanie w latach ’70 badając komputer Apple II i na jego podstawie zbudowali swój własny sprzęt, komputer Agat. Wróćmy jednak do stylu życia.

Moja inżynieria odwracania nie ma nic wspólnego z kopiowaniem. Jest to proces odwracania sytuacji życiowych z negatywnych na pozytywne. Oba te pojęcia są bardzo naciągane w dzisiejszym świecie. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny: to co pozytywne dla jednych, dla innych jest nie do przyjęcia. Powoduje to oddzielenie ludzi od siebie i pogłębia różne patologie, uzależnienia i poczucie, że czegoś na brakuje. Cały przemysł, marketing i wszelkiego rodzaju branże bazują na tym patencie. Jest człowiekowi wmawiane, że czegoś mu brak, ale jak tylko zakupi „coś” od razu zaspokoi tą potrzebę i braki znikną. Tak oczywiście się nie dzieje, ale o tym będę pisał kiedy indziej.

Inżynieria odwracania to prosty i bardzo skuteczny mechanizm, który wręcz ułatwia mi codzienność. Skoro każde wydarzenie w naszym życiu ma nas czegoś nauczyć, to praktycznie cały czas jesteśmy w procesie. Nie ma złych i dobrych rzeczy, kar i nagród, sukcesów i porażek. Jest tylko ciągłe doświadczanie. Dlatego za każdym razem jak przytrafia mi się coś, co społeczeństwo każe mi interpretować jako złe, ja odwracam zwykłe myślenie i staram się doszukiwać, czego ta sytuacja miała mnie nauczyć! Nie ważne czy jest to stłuczka samochodem, padający na głowę deszcz, utrata pieniędzy, czy rozbita szklanka na podłodze. Każde, dosłownie każde wydarzenie jestem w stanie wyeksportować z tego błędnego koła „dobre-złe” i zacząć postrzegać świat klarowniej.

Jest to moje podejście do życia dzięki, któremu mogę żyć o wiele lepiej każdego dnia. Wiem, może brzmi to banalnie niczym slogan z reklamy tabletki przeciwbólowej, ale ja po prostu stosuję to każdego dnia i widzę rezultaty! Bez skutków ubocznych. Dlatego warto spróbować czasami pomyśleć w ten sposób.

Kroki podjęte:

– Zastosowanie Inżynierii Odwracania
– Przekręcanie sytuacji życiowych z negatywnych na pozytywne.
– Zmiana podejścia do każdej sytuacji w życiu!

Efekty:

– Redukcja stresu.
– Przestałem przyciągać „złe” sytuacje.
– Pokochałem życie takim jakie jest!

Ciekaw jestem jak Tobie udaje się podnosić swój poziom energii.? Dziś pokazałem tylko 3 patenty, które mocno praktykuję każdego dnia! Jest natomiast wiele innych dodatkowych sposobów. Podziel się z czytelnikami Bloga, swoją wersją podnoszenia energii życiowej. Zostaw proszę komentarz pod tym wpisem. Być może stworzymy wspólnie taką listę rzeczy, które warto mieć na względzie, w kwestii pozytywnego stylu życia.

Privacy Preference Center