Będąc człowiekiem aktywnym, nigdy nie potrafiłem usiedzieć w miejscu. Przełożyło się to później na moje życie zawodowe oraz aktywności jakich się podjąłem. Od tańca przez muzykę, dziennikarstwo, filmowanie aż po bycie hostem radiowych programów w Internecie. Wszystkie zajawki w naszym życiu są ważne. Należy próbować i eksperymentować bo skoro szkoła ani proces edukacji nie potrafi pomóc nam określić czego w życiu chcemy, musimy sami wziąć sprawy w swoje ręce.

Jedną z moich pasji jest filmowanie. Obecnie technologia pozwala na to aby każdy spróbował swoich sił w tej nie łatwej sztuce kreowania obrazu. Będąc silnie zaangażowany w filmowanie różnych przedsięwzięć (teledyski, relacje z eventów, krótki metraż) mogłem na własnej skórze przekonać się jak to jest być filmowcem. Amatorskim oczywiście. Jednakże bycie amatorem nie znaczy bycie słabym. Upór oraz wytrwałość pozwoliły mi na zdobycie doświadczenia w tej materii. Skorzystałem też na tym finansowo 🙂 No bo dlaczego niby nie można zarabiać pieniędzy na tym co się robi dobrze?

Branża filmowania rozrosła się i wzbogaciła o wielu świetnych twórców. Ja swoją przygodę z filmowaniem zaczynałem od małej kamery, którą stawiałem na statywie i kręciłem występy taneczne. Najpierw moje własne, później innych ludzi. I tak oto dzięki nabytemu doświadczeniu stworzyłem kilka ciekawych rzeczy co zostało zauważone. Nie chodzi tu o przechwalanie się. Chodzi konkretnie o czas i energię jaką filmowiec musi poświęcić podczas kręcenia oraz montażu. Często organizatorzy dużych eventów nie doceniają pracy filmowców oraz fotografów, biorą to za coś błahego. No bo jaka jest filozofia w trzymaniu ręki na spuście i czekaniu na konkretny moment wydarzenia? Niby żadna. Aczkolwiek…

Dziś chciałbym zaprezentować Wam krótki film pokazujący pracę ludzi, którzy poświęcają wiele dla efektu końcowego. Ludzi z pasją i wytrwałością. Będąc częścią dużego, międzynarodowego team’u filmowców, podczas jednego z festiwali w Holandii, postanowiłem uchwycić ludzi tak jak ja stojących za kamerami. Zazwyczaj to oni filmują Tym razem to oni byli filmowani. Zapraszam do sprawdzenia krótkiego filmu pokazującego pracę twórców video.