Woda to temat rzeka. Hahaha. O wodzie można dyskutować godzinami a i tak nadal naukowcy na całym świecie nie są w stanie wyjaśnić wszystkich procesów, które zachodzą w wodzie lub dzięki jej właściwościom. Człowiek bez wody nie może długo funkcjonować. Choć oczywiście jest kilka przypadków na świecie ludzi, którzy żyją bez jedzenia i bez wody. Natomiast generalnie woda jest bardzo potrzebna. Dlaczego? Woda lub jej brak ma ogromny udział w procesie starzenia się ciała człowieka. Komórki naszego ciała, krew oraz mózg w 70% składają się z wody. Wpływa ona na kolor naszej skóry, jej sprężystość, stan naszych stawów i naczyń krwionośnych. Dlatego praktycznie nieodłącznym elementem naszej fizjologii jest woda.

Co pijemy każdego dnia?

Zwracając uwagę na to co pijemy w trakcie dnia, możemy szybko zauważyć, które napoje dostarczają nam nawodnienia a które wręcz odwrotnie. Najczęściej pijemy kawę, herbatę, napoje izotoniczne, gazowane sody, mleko, oraz wody mineralne. Każdy płyn który dostaje się do naszego organizmu, musi zostać przetworzony i oczyszczony. Proces ten zabiera nam mnóstwo energii, która mogliśmy spożytkować na życie.

Obecnie wszyscy pijemy wody mineralne. Nie są one złe, aczkolwiek wszystkie kupne wody nie są tzw. „żywymi” wodami. Zawierają syntetyczne minerały, które jedynie na pozór wzbogacają ich zawartość. Tak na prawdę, prawie połowa minerałów z wód butelkowanych nie wchłania się do naszego organizmu. Niektóre z nich zostają praktycznie od razu wydalane z organizmu. Inne zaś w związku z tym, że są naszpikowane syntetycznymi minerałami, mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc w nawodnieniu. Nie wspomnę już o fluorze, gdyż to temat na osobny artykuł. A przepraszam, o fluorze pisałem w moim Ebooku, więc jeśli chcesz wiedzieć więcej, pobierz go TUTAJ.

Jaka woda jest najlepsza?

Woda z kranu zawiera chlor i to jest powszechnie stosowana praktyka. Aby zapobiec przedostawaniu się tej substancji do naszego organizmu warto napuścić wody i odczekać min 2 godziny. Chlor wtedy ulatnia się. W kranówce znajdują się także domieszki promieniotwórcze, czego zwykłym gotowaniem niestety nie pozbędziemy się. Gotując wodę tylko nieliczne, toksyczne pierwiastki ulotnią się ze składu wody. Razem z procesem przegotowywania ulatnia się również aktywny tlen, który jest nam niezbędny. Dlatego gotowanie w pewnym sensie pozbawia wodę „życia” zmieniając jej strukturę. Co w takim razie pić?

Woda Strukturyzowana!

Tak zwana woda z lodu to jedna z najlepszych wód jaką możemy dostarczyć do własnego ciała. Mieszkając w mieście niestety mogę zapomnieć o dostępie do jakiegoś górskiego potoku, którym spływa naturalna górska woda. Badając ślady najzdrowszych skupisk ludzi na świecie, naukowcy dotarli do Rosji gdzie badali Jakutów. Żyli oni bardzo skromnie, nie posiadali oni wodociągów i studni. A jednak ich długowieczność zawdzięczali przede wszystkim…wodzie! I to nie byle jakiej. Jak się okazało od wieków cięli oni tafle lodu na płyty i czekali, aż słońce roztopi bryły. To był ich sekret zdrowia, witalności oraz braku chorób.

Dalsze badania nad wodą wykazały, że właśnie ten rodzaj wody (Strukturyzowana z rozmrożonego lodu) ma idealną i zbalansowaną strukturę pasującą idealnie do ciała człowieka. Innymi słowy struktura wody z lodu jest identyczna jak struktura wody w komórkach człowieka. Gdzie w takim razie umiejscowić w zdrowym stylu życia wszelkie Muszynianki, Cisowianki, które pijemy każdego dnia? Czy w ogóle dają one nam cokolwiek pozytywnego? Szczerze, wolałbym pić Strukturyzowaną wodę z lodu. Wyszedłem więc na osiedle Warszawskiego Ursynowa w poszukiwaniu wody z lodowca:)

Woda strukturyzowana w hipermarkecie? Była i… zniknęła!

Jakieś 3 lata temu w jednym z sieciowych supermarketów dostrzegłem bardzo dziwną butelkę wody mineralnej. Była szklana i miała dziwną nazwę. Po odwróceniu na etykiecie dostrzegłem opis produkcji wody i ku mojej uciesze przeczytałem, że woda ta jest wodą strukturyzowaną!!! Przeżyłem istny szok! Była niewiele droższa od zwykłej wody w plastikowych butelkach. Kupiłem kilka sztuk. Nie minęło kilka tygodni a ślad po wodzie w markecie zaginął! Przypadek? Była by to jedyna firma, która produkuje bardzo zdrową wodę dostępną w supermarkecie! Co się z nią stało nie wiadomo i nie ma się co zastanawiać, bo zaraz się posypią oskarżenia, że wierzę w teorie spiskowe. Zaraz po tym zdarzeniu wróciłem do oryginalnej metody robienia strukturyzowanej wody.

Jak zrobić strukturyzowaną wodę samemu w domu?

Przepis jest banalny a korzyści z picia takiej wody, ogromne! Poniżej przedstawiam krok po kroku jak przygotować swoją super wodę!

1. Nalewamy zimnej wody z kranu i wlewamy do czajnika. Ja dodatkowo filtruje wodę zwykłym filtrem kuchennym.
2. Gotujemy wodę.
3. Przelewamy do garnka i odstawiamy, aby wystygła.
4. Kiedy woda wystygnie do temperatury pokojowej, wstawiamy garnek z wodą do zamrażarki.
5. Po około 4 godzinach sprawdzamy czy jest już dobrze zamrożona. Ja wstawiam po prostu na noc do zamrażarki i rano wyjmuję.
6. Wyjmujemy garnek i odstawiamy, aby lód samoistnie się rozmroził. Tyle.

Tak przygotowaną wodę pijemy lub dodajemy do potraw. Bardzo dobrze pić taką wodę rano, po przebudzeniu np. z dodatkiem soli himalajskiej lub cytryny

Ważna Informacja: Artykuł ten jest inspirowany książką oraz podejściem autora do spraw nie tylko wody ale i odżywiania. Nie musisz się zgadzać z tym artykułem, a autor nie jest lekarzem, dlatego zanim skrytykujesz proszę o zagłębienie się w twórczość autora książki z której zaczerpnąłem wiedzę. Informacja tutaj zawarta nie jest poradą lekarza specjalisty.

Źródło informacji: „Jak żyć długo i zdrowo” – Michaił Tombak

Jak zrobić wodę strukturyzowaną?

Privacy Preference Center