Bardzo żadko organizuję własne warsztaty. Jednak tym razem, nareszcie udało się (prawie spontanicznie) rzutem na taśmę, wyjechać na od dawna planowany wypad w głuszę. Już prawie mieliśmy nie pojechać, kiedy to w ostatniej chwili Kasia właścicielka Bajkowej Zagrody, zadzwoniła z informacją, że mamy wolny termin! Szybka akcja i jesteśmy zorganizowani, zwarci i gotowi!

W trakcie pobytu podczas 3 dni pracowaliśmy w pocie czoła przede wszystkim nad 3 płaszczyznami:

  • ciało – treningi taneczne, trampolina, rozciąganie, zdrowe odżywianie, masaże
  • umysł – filmy o świadomości, wyciszenie, natura
  • duch – jakkolwiek by to nie brzmiało to nad własnym wnętrzem też każdy pracował

Warsztat miał na celu poszerzenie naszej wiedzy, umiejętności z zakresu tanecznego, ale też był idealną okazją do relaksu na hamakach. Mała grupa to przede wszystkim komfort psychiczny, gdyż zazwyczaj kiedy pracuję jako instruktor na obozach, tam nie ma często szans na indywidualne podejście do każdego. Tutaj mieliśmy wspaniałą przestrzeń do swobodnej pracy nad sobą. Bez regulaminów, bez ciśnienia, bez napięć, że coś trzeba, że coś musimy! Niestety wiele osób jadąc na różnego rodzaju warsztaty, ma nadzieję na uzdrowienie swoich „problemów”. Ja skupiłem się jednak na przestrzeni!

Przestrzeń to coś czego potrzebuje każdy: mały, duży, stary młody, biały, czarny, żółty, czerwony, zielony kosmita. We własnej przestrzeni potrafimy tworzyć, potrafimy rozwijać się naturalnie, uwalniamy automatycznie wszelkie blokady. To też miałem na celu, organizując nasz wyjazd. Aby każdy mógł poczuć się swobodnie z samym sobą! Nie koniecznie w grupie, ale indywidualnie, gdyż jak już wiemy:

Jeżeli potrafisz dobrze traktować siebie, innych ludzi też potraktujesz dobrze.

To był nasz główny cel i udało nam się go zrealizować. Aż miło było popatrzeć jak każdy samemu dobiera odpowiednie narzędzia do pracy nad samym sobą. Dodatkowo wzmocniliśmy się wspaniałą wegańską i wegetariańską dietką, plus do tego wyciszenia, medytacje, stretching oraz wieczorne filmy o świadomości dające mocno do myślenia! Nie ma co opisywać słowami, lepiej zobaczcie sami co wydarzyło się podczas naszych kosmicznych warsztatów! Miłego oglądania 🙂